Ana sayfa - Главная страница | Profilim - Мой профиль на сайте | Üye ol - Регистрация | Çıkış - Выход | Giriş - Вход Üye adı: Guest | Grup "Гости"Hoş geldiniz Guest | RSS
Giriş-Login -Вход
Login:
Password:
Menü - Меню
Kategoriler
Siyasi makaleler [10]
Yazılar [2]
Paylaş!
Ana sayfa - Главная страница » Yazılar - Статьи » Siyasi makaleler

ADNAN HOCA FETVA VERMİŞ...

Facebook sayfa arkadaşım Abdullah bey’in web sitesine konuk yazar olur musunuz? maili gelince merak ettim web sitesini inceledim..

Dolu dolu güzel bir haber portalı .. Sevindim. Kendisini tebrik ediyorum..

 

Yazılara, haberlere şöyle bir göz geçirdim. İlk ilgimi çeken meşhur sosyete dinci uleması Adnan hoca olarak bilinen Adnan Oktar’ın "Bilgisayar’ Dabbetül Arz” başlıklı yazısı oldu. Yani "Bilgisayar Kıyamet aleti."

 

Okudum.. Birinin soyadı diğerini adı.. Adnan Oktar – Oktar Babuna.. Almışlar ellerine sazı bi döktürmüşler ki sorma gitsin…

 

Aman Allahım ne inciler ne inciler..

 

Şimdi burada neler söylediklerini yazmama gerek yok.. Merak eden "Haber bu” sitesine girer okur.

 

Adnan hoca’nın kim olduğunu da anlatmama gerek yok.. Zaten onu kamuoyu yaptıkları ve yazdıkları nedeniyle yeteri kadar tanıyor..

 

Benim kafam kullandığım alete takıldı.. Önümde yazan çizen konuşan gören duyan bir mekanik alet olan bilgisayara ..

 

Yav ne menem bi aletmiş ki bu farkında olmamışım bu güne kadar Adnan hocanın yazısını okuyuna kadar..

 

Mekanik bir canlı benimle ve herkesle konuşuyor, bilmediğimi biliyor söylüyor, filmler şarkılar izletip dinletiyor, hesap yapıyor, resim yapıyor, yanlış yaptım mı uyarıyor, her dilden anlamadığımı çeviriyor, bu güne kadar nerde olduklarını bilmediğim arkadaşlarımı buluyor, bir sürü insanla tanıştırıp çöp çatanlık yapıyor, canım sıkılınca eğlendiriyor, hüzünlenince teselli ediyor.. Yani bir insanda arayıp da bulamadıklarımı bana veriyor..

 

Bu bir gavur icadıdır dedikleri alet iki bilim adamı John Kemeny ve Tom Kurtz tarafından bugün kullandığımız hale getirildi ve geliştirildi.

 

Şimdi Adnan Hoca bu bilgisayarla ilgili kuranda araştırma yapmış ve bu aletin kıyamet alameti olduğunu söylemiş.. Bir sürü din bilgini olan Arap ulemaların yazdıklarından örnekler vermiş

 

Bu yazılanlara inananlarda bu keşfinden dolayı Hocaya hayranlıklarını sitede getirmişler..

 

Adnan Hoca din işlerine kafa yormuş, bilim vakfı kurmuş, zengin çocukları ile kendine dünya kurmuş şahsiyet olup arasıra böyle gündem yaratacak, kendi ulemalığını ortaya koyacak konular bulur.. Bundan bir zaman önce Darwin teorisini çürütmek için bir gündem yaratması gibi..

 

Şimdi aklıma takıldı yine, yahu biz daha önce telefon denilen aletle konuşmuyor muyduk? Faks denilen aletle yazı alıp göndermiyor muyduk? Fotoğraf makinesi ile resim çekmiyor muyduk? Radyo da haberler, müzikler dinlemiyor muyduk? Televizyon denilen aletten cümle alemi seyredip izlemiyor muyduk da kıyamet aletleri olmadı şimdi bunları bir araya toplayan alet dabbetül arz-kıyamet aleti oldu?

 

Bu kadar derin düşünen kafalar oldukça, kafir aleti diye matbaanın Osmanlıya girmesini engelleyerek 400 yüz yıl bizi bilgiden ilimden mahrum eden din ulemaları aklıma geldi.

 

Şimdi teknolojiye her bir şekilde kulp takıyorlar ama elin gavurunun nerdeyse tüm icadları Kuran da yazılıymış bunları buluyorlar. Hatta kıyamet tarihi bile veriyorlar: 2120.. Neyseki yırttık kıyametten bu bilgi sayesinde.. Kim öle, kim kala..

 

Asırlardır Arapça yazılı Kuranı Türkçe yazıp Türkçe ibadet ettirmeyerek insanları kendi bildikleri Arapçalarla hurafeler yarattılar, yorumlar yaptılar, kendi çıkarları için kullandılar.

Çıkar ve menfaat için  ne kadar hurafe uydurdularsa bir birlerine düştüler

 

Halkı sömürdüler.. Mezheplere böldüler.. Alevi-Sünni iki Müslüman ikisi de birbirine düşman.. Ortodoks-Protestan iki Hıristiyan ikisi de bir birbirine düşman..

 

İlimde ve bilimde geri kalmışlığımız Osmanlıyı kaybettirdi bize.. Şimdi büyük önder Atatürk’ün ilim ve çağdaşlaşma uğruna yaptığı devrimler sayesinde yaşayan bu kişiler

özgürlüklerini borçlu olduğu bu yüce insana küfrediyorlar.

 

1500 yıldır bir kibrit çöpü icad edemeyen kendi inandıkları felsefelerle insanları düşünceden çalışmadan uzaklaştıran bu zihniyet sahipleri yapılan icadların aslında din kitaplarında asırlar öncesinden yazılı olduklarını ayetlerle ilişkilendirerek buluyorlar, kendilerince de sonuçlandırıyorlar..

 

Şeytan icadı dedikleri arabalara biniyor, uçaklarla uçuyor, renkli geniş flad ekranlı tvlerinde dünyayı izliyor ama hala bildiklerinden şaşmıyorlar..

 

Ülkemizin bin bir sorunu varken, krizler yaratıp insanlarımız işsiz kalırken, halk geçim derdin de iken, ekonomi çökmüşken bu hurafelerle gündem yaratarak insanların beyinlerine sokmaya çalıştıkları hayal ürünü hikayelerle yine ne menfaatler umuyorlar acaba?

 

Aynı mütakere yıllarını yaşıyoruz sanki.. tepemizde kara bulutlar dolaşıyor.. bunlar kasap et derdinde koyun can derdinde umurlarında değil.

 

Nede olsa zengin çocukları.. zamanlarını neyle geçirecekler? Böyle uydurdukları masallarla tabii ki..

 

Allah sonumuzu hayırlı etsin..


Kategori - Категория: Siyasi makaleler | Added by: Emin_Coskun (04/Mar/2010)
Views: 1252 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Üye ol - Регистрация | Giriş - Вход ]
Yeni - Новое

Yeni şiirler


[08/Jul/2015]
SESSİZ ŞARKI (0)

Yeni şiirler


[08/Jul/2015]
SEN BENİM (0)

Yeni şiirler


[26/Nov/2014]
BENİM DE CIZLAVETLERİM VARDI... (0)Yeni yazılar


[28/Jan/2011]
BİR GARİP GRİP HİKAYESİ (0)Yeni videolar

MAHALLEME KAR YAĞDI

Videolarım

1 0 0.0Yeni videolar

ÖMÜR DEDİĞİN..

Videolarım

0 0 0.0
Arama - Поиск
İstatistik

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Copyright Emin Coskun © 2020